Deniz Suyu Ters Ozmoz Sistemleri (SWRO)

Deniz Suyu Ters Ozmoz Sistemleri (SWRO) yüksek derecede tuzluluğa sahip deniz sularının yüksek basınç altında yarı geçirgen bir membrandan geçirilerek iyi kalitede kullanma suyu elde edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Ters Ozmoz membranlarının çalışma prensibi gereği suyun bir kısmı arıtılarak ürün suyu (permeate) olarak elde edilir, diğer kısmı ise atık (concentrate) hattından deşarj edilerek sistemden uzaklaştırılır.

Deniz suyunun yüksek tuzluluğa (iletkenliğe) sahip olması sebebiyle Ters Ozmoz Sistemi (SWRO) sistemini oluşturan tüm ünite ve aksesuarlar deniz suyuna ve yüksek çalışma basıncına uygun olarak seçilmektedir. Belli kapasitenin üzerindeki SWRO sistemlerinde atık hattındaki enerjinin geri kazanılması ve dolayısıyla işletme maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla enerji geri dönüşüm (energy recovery) sistemleri kullanılmaktadır.

SWRO Cihazının çalışmadığı zaman aralıklarında membranların içerisinde yüksek iletkenliğe sahip suyun beklemesi membranların tıkanmasına ve cihaz kapasitesinin düşmesine neden olabileceğinden “otomatik yıkama ve durulama sistemi” kullanılmaktadır. Böylelikle cihazın çalışmadığı dönemlerde cihaz içerisinde arıtılmış ürün suyu bulundurularak membranların zarar görmesi engellenmektedir.

Ters Ozmoz Sistemine (SWRO) beslenecek ham su kalitesine bağlı olarak cihaz girişine uygun kapasite ve özelliklerde Ön Arıtma Sistemi ve Kimyasal Dozaj Sistemi ilave edilmektedir.

SOSYAL MEDYA

Aşağıda yer alan sosyal medya adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz!

İLETİŞİM

1201/1 Sokak No:2 D: 401 Su Plaza Yenişehir Konak - İzmir / TÜRKİYE
+90 (232) 459 65 66
info@baysalaritma.com